אודות תרפיית אורגון

שיטת ריפוי אלטרנטיבית הוליסטית שפיתחה לוס נוואי. השיטה התפתחה מתוך שנים רבות של עבודה ומחקר של לוס בביורגונומי (על פי רפי רוזן).

השיטה מבוססת על שילוב ופיתוח טכניקות שונות, המאפשרות לטפל באדם, בחי ובדומם תוך חיפוש וריפוי שורש הבעיה. תרפיית אורגון מבוססת על אבחון וטיפול באנרגיה ובתהליכים שלה: מתח, פריקה והרפייה, על פי הקונספט של וילהלם רייך. נקודת המוצא של תרפיית אורגון היא לאפשר לאדם להכיר באנרגיה הטבעית שלו ולהבין את התהליכים שהוא עובר כדי להשיג ריפוי נפשי, פיזי ורוחני. תרפיית אורגון מטפלת באדם ובסביבתו, בדרך אינדיבידואלית שמתאימה לו ומאפשרת למטופל להגיע לריפוי ומודעות בחייו.

 

שלבי הטיפול של תרפיית אורגון:

בשלב הראשון בטיפול תרפיה אורגון אני מקשיבה לקשיים שאתם מגיעים אתם, קשיים שיכולים להיות נפשיים, בריאותיים ועוד.

מתוך השיחה אני בודקת ומאתרת את הגורמים לקושי. אני עובדת עם השאלה: "מאיפה בא הקושי הזה?".

על ידי פתיחה של המפה האנרגטית שלכם אני מזהה האם הקושי בא כתוצאה מתזונה, מטראומות, מדברים שקשורים לשושלת האנרגטית שלכם?

את הטיפול האנרגטי אני מבצעת בסיטואציות הטראומטיות שבשורשי הבעיה.

אנחנו משוחחים על הנושאים החשוכים והחשובים, אליהם רצוי להפנות את תשומת הלב שלכם,

על מנת לשנות את ההסתכלות שלכם על עצמכם ועל החיים שלכם.

בהמשך אנחנו בוחנים את דפוסי היומיום שלכם: איך אתם ישנים, מה אתם אוכלים, איך אתם אוהבים, איך אתם עובדים, איך אתם לומדים, מה הציפיות שלכם לחיים? במידת הצורך אני בודקת את ההתאמה האנרגטית של התזונה שלכם ומציעה תוספי מזון שיעזרו לכם להגיע לתהליך של ריפוי.

אני  מסיימת  את הטיפול בקשיים על ידי מגע בגוף, הילינג ונשימות, אשר עוזרים לנו לשנות את המצב האנרגטי של הגוף.

אני מבצעת טיפול גופני כדי להביא למערכת אנרגטית בריאה והרמונית. בסופו של הטיפול תרגישו את התודעה והאושר להיות בחיים בריאים.

על המרכז שלנו

מרכז תרפיית אורגון הינו מקום פעיל להתקדמות נפשית, רוחנית ופיזית של האדם.

ההתקדמות הינה מהמקום שבו האדם יכול ללמוד להתייחס אל עצמו כאל אדם חופשי, שמכיר ומודע לעצמו.
בתהליך הוא לומד על מה שקורה לו ומפתח כלים לזהות ולדייק מה עושה לו טוב ומה עוצר אותו. 
במרכז מתבצעות סדנאות, פעילויות וטיפולים מיוחדים לאנשים הרוצים לגדול ולהתפתח בעולם שלנו.

כמו כן, במרכז מתקיימים קורסים להכשרת תרפיסטים בביורגונומי ותרפיית אורגון.
אנחנו מטפלים באנשים עם בעיות נפשיות, בעיות קשב וריכוז, אוטיזים, מחלות גופניות כרוניות, סרטן, בעיות פוריות, הדרכת אמהות טריות, התאמת תזונה אישית והדרכה עיסקית-מקצועית, התאמה אנרגטית אישית של קרמים, שמנים ופרחי באך.

אודות לוס נוואי

נולדתי בבואנוס איירס בשנת 1959, שם גדלתי ולמדתי עד סיום התיכון. המשכתי ללמוד וב-1986 סיימתי תואר BA ו- MA בסוציולוגיה באוניברסיטת בואנוס איירס.

בספטמבר 1987 הגעתי לביקור בישראל, שהיה אמור להמשך רק כמה חודשים.

אך לא כך היה. מצאתי את עצמי נקשרת יותר ויותר לארץ, עד שהאמת של החיים כאן בישראל הייתה עבורי לעובדה. נשארתי לגור בירושלים.

ב-1988 חוויתי והכרתי לראשונה את הטכניקה של ביואנרגיה דרך מיכאל אסדו, שהיה תלמידו של רפי רוזן.

חוויתי שהטיפול בביואנרגיה זה מה שרציתי לעשות עם חיי – לטפל באדם באופן טוטאלי, מהבסיס האנרגטי שלו - באופן פיזי, נפשי ורוחני. הבנתי שזו הדרך הנכונה עבורי לעשות שינויים בעולם.

ב-1990 התחלתי ללמוד ביואנרגיה עם רפי רוזן. אצלו למדתי את הבסיס של הביואנרגיה – איך מופיע השחרור האנרגטי ואיך מופיעה האנרגיה הסגורה בתוך האדם ובתוך העולם.

בהמשך התחלתי להעביר סדנאות קטנות של מדיטציות, הרפיות, סדנאות גלגולים, תרגילי ביואנרגיה, בסיס הביורגונומי ועוד.

ב-1996 כבר עבדתי באופן שלם וקבוע עם הטכניקה של ביורגונומי וזה הביא אותי לבדוק את הדרך שלי אל מול הטכניקה – האם היא עוזרת לאדם לגדול. עמדתי מול דילמה באתיקה התרפויטית: "הוקוס-פוקוס" יכול לשנות אבל יכול גם לשלוט על האדם כמו דת חדשה. להאמין בתרפיסט שירפא את הפציינט ולא להאמין שהפציינט יכול לרפא את עצמו. דבר שלא היה ולא יהיה נכון לי ולייעוד שלי. כוח הריפוי נמצא אצל כל אחד מאיתנו ורק צריך לדעת איך לעורר אותו.

משהתמודדתי עם הקונפליקט - האם לטפל רק בביורגונומי או לשלב טכניקות שונות כדי לבנות ולעורר את המודעות של האדם, החלטתי לבנות קורסים בעזרת טכניקות שמאפשרות להרגיש מה היה קודם ומה יהיה אחר כך, מה קורה, אילו דברים שבורים ואלו דברים אפשר לבנות בתוכנו. כך נולדה ה"תרפיה של לוס" ב-1998. מאז ועד היום הגיע אלי הרבה ידע של טכניקות אחרות כדי להשיג את התרומה הגדולה של הנאה מהחיים. לתת כבוד לרגשות של האדם מול עצמו ומול החברה, לאפשר לאדם לראות את הצורך ואת היכולת, מה הוא צריך ומה הוא יכול להשלים כדי להגיע להרמוניה ולאהבה של החיים.

כיום עבודתי ממשיכה בדרך של התפתחות מבפנים החוצה, עבודה של להיות במקום של מודעות וריפוי, ודרכה אני מטפלת בבעיות של דיאטה, זוגיות, היפראקטיביות, טיפול בכאבים ובמחלות מכל הסוגים. אני משתמשת בטכניקות שונות, כגון תקשורת מקרבת, גלגולים קודמים, פולריטי. בנוסף אני מעבירה קורסים של ביורגונומי ותרפיה, סדנאות יומיות וסדנאות של סופי שבוע, כדי לפרק נושאים ספציפיים בתוכנו ועוד.

מתוך מה שאני, מהלב שלי, וממיליארדים של תענוגות, אני מזמינה אתכם לפגוש, להכיר ולחוות את העולם המופלא של האדם המדהים שבתוכנו.

רפי רוזן מסביר על שיטת ביורגונומי, במסגרת סרט טלוויזיה שיצרו על לוס, 1994: